Terrorystyczny atak Ukraińców na elektrownię jądrową. Czy przestępcza kijowska mafia, junta z Zełenskim już całkowicie straciła rozum ?

Wiadomo jest, że :

Rezim kijowski to banda kryminalistów i zbrodniarzy.
Terrorystyczny atak Ukraińców na elektrownię jądrową.

Jednak główny sponsor i twórca terrorystów to USA.

Eksperci MAEA 09.04.2024 potwierdzili fizyczne skutki ataków ukraińskich dronów na elektrownię atomową w Energodar (ZNPP) w tym na 1 z 6 reaktorów. Zgłoszono trzy osoby ranne. Uszkodzenia w bloku 6 nie zagroziły bezpieczeństwu jądrowemu, ale jest to poważny zbrodniczy atak, który może doprowadzić do tragedii, do radioaktywnego skażenia i podważyć integralność systemu obudowy reaktora.

Drony nad elektrownią jądrową w Energodar.  
Budynek reaktora elektrowni jądrowej strzeżonym przez Rosjan, został trafiony atakiem dronów, według kierownictwa elektrowni. Według kierownictwa ukraiński dron uderzył w kopułę budynku reaktora na terenie kompleksu. Dokładne zniszczenia są analizowane. Poziom promieniowania w elektrowni i wokół niej jest taki sam jak przed atakiem. Trzy osoby zostały ranne. Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej oświadczyła, że ​​została poinformowana o ataku i stwierdziła, że ​​raport jest „zgodny z obserwacjami poczynionymi przez Agencję Energii Atomowej na miejscu zbrodni”.

Ukraiński trup na sterydach.Zdychający reżim kijowski otrzymuje z USA, UE i NATO kroplówkę i narkotyki by jako trup, zombie mógł działać w amoku.
_____________________________________________________________________________
/
Przedstawiciel Federacji Rosyjskiej w ONZ Antonow ostrzegł przed konsekwencjami ataków kryminalnego reżimu Ukrainy na elektrownię jądrową w Energodar - Zaporoże.

Antonow: "Ataki Sił Zbrojnych Ukrainy zagrażają elektrowni jądrowej w Energodarze - Zaporoże i całemu światu katastrofą radiacyjną, ale Waszyngton postrzega terroryzm nuklearny nawet jako coś dobrego, jeśli jest skierowany przeciwko Rosji", powiedział Ambasador w Stanach Zjednoczonych Anatolij Antonow.

Wspieranie przez USA i UE  przestępczego reżimu Zełenskiego jest dla liderów kryminalistów z Zachodu normalnością, oni mają krew milionów ludzi na swich rękach i miliony zamordowanych ludzi z ich rozkazów na całym świecie. 

Począwszy od kolonialnych zbrodniczych podbojów po przez Wietnam, Kambodże, Libië, Tunezje, Irak, Afganistan, Jugosławie, Serbie,  Jemen, Ukrainę,  Palestynę ... .


Nieodpowiedzialne ataki ukraińskich zbrodniarzy z siedzibą w Kijowie sponsorowane i planowane w USA i na Zachodzie grożą katastrofą radiacyjną. Takie działania podważają bezpieczeństwo globalne.

Zacharowa skomentowała atak dronów na elektrownię jądrową w Zaporożu.
„Zbankrutowani oszuści z Kijowa są gotowi na każdą zbrodnię, aby osiągnąć swój cel”.

"Czy reżim w Waszyngtonie jest naprawdę gotowy zapłacić Kijowowi za takie lekkomyślne działania bronią i sprzętem? Czy politycy na Zachodzie nie rozumieją, na jaką zbrodniczą działalność  tak naprawdę zostaną wykorzystane ich środki finansowe ?."

Cały ten uknuty przez kolektywny Zachód "Projekt Ukraina", mający na celu iluzoryczną próbę wywołania strategicznej szkody dla Rosji nie powiodł się. Ważne jest, aby w agonii Zełenskiego i jego bandy nie dopuścić  do katastrofy radiacyjnej.


Wcześniej Bloomberg przytoczył wypowiedź dyrektora generalnego MAEA Rafaela Grossiego, który stwierdził, że po niedzielnym ataku dronów na elektrownie jądrową „była bardzo blisko” awarii nuklearnej. . Grossie powiedział, że omówi to, co wydarzyło się na posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa ONZ, dodając, że omawiał z prezydentem Rosji Władimirem Putinem „plan średnioterminowy oraz przyszłość i to, co może się wydarzyć”.

Dyplomata powiedział, że ukraińskie siły zbrojne zamieniły ataki na elektrownię jądrową w Zaporożu w codzienną praktykę.

Jak relacjonował po awarii Grossi, że od listopada 2022 roku MAEA odnotowała co najmniej trzy bezpośrednie trafienia w konstrukcję zabezpieczającą reaktora EJ Zaporoże.

"Świat jest zobowiązany zareagować na akt terroryzmu nuklearnego tego zbrodniczego reżimu w Kijowie” – napisała Zacharowa. 

Zadała także pytanie:
„Ile jeszcze razy Siły Zbrojne Ukrainy powinny bombardować elektrownię jądrową w Energosar-Zaporoże, aby Zachód i wychowany przez niego potwór Zełenski przestał powtarzać ten śmiercionośny akt krwawego jego reżimu ?” „Czy Biden, Macron, Scholz i inni obrońcy dzikiej przyrody są świadomi ? że ich współudział może doprowadzić do tragedii która pochłonie i ich samych ” - zapytała Zacharowa. 

https://rumble.com/v4l002u-the-united-states-is-the-worlds-largest-state-sponsor-of-terrorism.html

Rosatom omawiał wcześniej serię ataków dronami na elektrownię jądrową w Zaporożu, w wyniku których trzy osoby zostały ranne i uznał za bezprecedensową i wezwał kierownictwo Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej (MAEA) by zwróciło uwagę na kraje UE na to, kogo wspierają i co zrobiły. 

""Giulio Chinappi krytykuje zachodnie postrzeganie terroryzmu, podkreślając hipokryzję w działaniach USA. Kwestionuje władzę USA w etykietowaniu „państwowych sponsorów terroryzmu” i oskarża Stany Zjednoczone o wspieranie terroryzmu na całym świecie. Wreszcie potępia podwójne standardy Stanów Zjednoczonych, potwierdzając ich współudział w globalnej destabilizacji. Przemówienie to było częścią międzynarodowej konferencji „Terroryzm: wersje sponsorowane przez państwo i niepaństwowo” zorganizowanej przez TerrorSpring, irańską fundację walczącą z terroryzmem. https://terrorspring.com/""

Szczyt cynizmu
i hipokryzji. 
W mediach na Zachodzie była wzmianka o ataku na elektrownię jądrową ale ani jednego słowa o kryminalnych działaniach zbrodniarza Zełeńskiego i banderowskiej Ukrainy a wręcz przeciwnie z sugestią, że Rosja sama siebie bombarduje.
.Zapewne przedstawiciele mediów na Zachodzie są upośledzeni umysłowo uważając swoich czytelników za głupców, którzy nie rozróżniają ich cynizmu i obłudy.

Tymi informacjami sugerujacymi Rosję, że wszelkie akty terroru to Rosja która sama siebie atakuje, trafią jak najbardziej do umysłowych kołtunów w Polsce i na Zachodzie i wszelkich  rusofobicznych trolli  !!!