Trochę więcej detali. Czas by Charków, Odessa , Kijów i inne rosyjskie miasta zostały wyzwolone i powróciły do swojej ojczyzny do Rosji.

Blitzkrieg.

„Północne” siły armii rosyjskiej odnotowały poważny sukces w sektorze charkowskim, szybko zbliżając się do  Wołczańsk (Rosjanie zmienili już nazwę na Wowczanka) i „dotykają” pierwszej głównej ukraińskiej linii obrony , 23 km od północnych przedmieść miasta Charkowa.Rosyjski helikopter Mi24.

Jest to rozwój sytuacji, którego Kijów z pewnością się nie spodziewał, gdyż teren miał być silnie ufortyfikowany i znajdowały się tam pola minowe.
Czy Charków upada od środka? – Siły rosyjskie kończą budowę przyczółka i blokują obie drogi do miasta.

Na razie istnieją jedynie spekulacje, w jaki sposób Rosjanom udało się zająć tą miejscowość  tak szybko i przy tak niewielkiej liczbie sił, ale najbardziej prawdopodobny scenariusz jest taki, jak opisał wczoraj War News: Od dawna wewnętrzne siły prorosyjskie dochodziły do porozumienia z częścią miejscowej ludności.

Należy zauważyć, że jeśli celem Rosjan było zajęcie Wołczańska w celu natarcia w kierunku Izium-Kupiańsk, j, to cel ten został osiągnięty.

Dzień „X”: Plan rozbicia armii ukraińskiej na froncie wschodnim – „Odwracanie uwagi” przez rosyjskie kierownictwo.

Teraz rosyjski atak w kierunku Charków nabiera nowego impetu. Rosjanie zajmują dwie fortece przy minimalnych siłach, dzięki czemu Charków znajdzie się w zasięgu rosyjskiej artylerii.

Źródła rosyjskie podają, że rozwój ten może prowadzić także do powstania trzeciej osi ataku na Charków.

W ostatnich godzinach siły rosyjskie zajęły osady Staricja, Tichi na wschód od miasta Wołczańsk, Gatiszhi i Zeleni na froncie Lypsi.

Na porannej odprawie Ministerstwo Obrony Rosji ogłosiło, że siły rosyjskie zajęły osady Pletenówka, Ochircewi, Borisiwka, Pilna i Stryletsna.

Wczesnym rankiem rosyjskie oddziały „Północ” odcięły główny szlak zaopatrzenia Sił Zbrojnych Ukrainy w Wołczańsku.

Precyzyjnym uderzeniem rakietowym Rosjanie zniszczyli tamę na rzece Siewierski Doniec w okolicach Starego Sołtowa.

Według rosyjskich korespondentów:

Od wieczora armia ukraińska rozpoczęła kontrataki przy użyciu dronów FPV i oktokopterów typu Baba Jaga oraz artylerii. Wojska rosyjskie odparły kontrataki i posunęły się jeszcze dalej.

Po wschodniej stronie siły rosyjskie rozpoczęły atak na Wołczańsk z trzech kierunków (północny zachód, północ i północny wschód), potwierdzając o opanowaniu miasta.

Od strony Gatiszcze (północny zachód) Rosjanom udało się przedostać na przedmieścia miasta i dotrzeć do przedmieść ulicy Korolenko. 

W tym samym czasie od strony Pletenówki (północ) wzdłuż pasów leśnych wojska rosyjskie posuwały się w pobliże starego lotniska w Wołczańsku i fabryki mebli: pozycje ukraińskie zostały trafione przez rosyjską artylerię.

Na północnym wschodzie wieś Tiche, gdzie dzień wcześniej wzięto ukraińskich jeńców, została oczyszczona przez rosyjskich ED. Następnie rosyjski ED nacierał od rzeki Wowczy drogą Zarichną w kierunku Wołczańska z kierunku północno-wschodniego.

W ciągu dwóch dni rosyjskich działań w regionie liczba ukraińskich więźniów osiągnęła 100 osób. 
Ukraińska obrona w Charkowie słabnie.„Rosjanie zajęli część wiosek przed Charkowem, ponieważ część ukro oddziałów opuściła swoje pozycje i opuściła teren lub poddała się.

Według Rosjan podczas dzisiejszego natarcia oddziałów grupy „Północ” w obwodzie charkowskim dobrowolnie poddało się 42 żołnierzy, a wczoraj 60. Byli wśród nich żołnierze 15. Brygady Zmechanizowanej, 58. Oddzielnej Brygady Piechoty Zmechanizowanej, 56. Oddzielnej Brygady Piechoty Zmechanizowanej oraz jednostki Obrony Terytorialnej Sił Zbrojnych Ukrainy.

Tylko w jednej z okupowanych twierdz odnaleziono ciała 18 (!) ukro żołnierzy 58.
W okolicy operowały rosyjskie śmigłowce Mi-28N „Night Hunter”, Mi-8 i Ka-52 „Alligator”.Rosyjski Aligator... .

Siły rosyjskie posuwają się z dwóch głównych kierunków. Na głębokości 70 kilometrów przeprowadzono masowe ataki na ukraińską obronę. Uszkodzone zostały instalacje, broń i sprzęt sił zbrojnych upa krainy.


Zniszczono dwa mosty: w rejonie Starego Saltova i w pobliżu gospodarstw Wołczańskich.„Będą starali się zmniejszyć obecność sił ukraińskich na wschodzie, gdzie planują główny atak”

 Rosyjski postęp na mapach.

https://t.me/RVvoenkor/67925

https://t.me/RVvoenkor/67908?single


https://t.me/RVvoenkor/67907?single

Źródło; Warnews24.